Flexem FE9156WE
จำนวน
คำอธิบายสินค้าแบบย่อ
Display: 15.6” 16:9 TFT LCD Resolution: 1920×1080 Enclosure Material: Aluminum alloy Cutout Dimensions: 380mm×245mm Flexem FE9156WE high-performance touchscreen, featuring a 15.6" resistive touchscreen, gray metal enclosure, high-definition high-brightness full-view display, 1920x1080 resolution, 16-bit colors, high-performance CPU, high-capacity storage, and 1 Ethernet port, provides a high-performance touch-and-control solution.
แบรนด์: Flexem
หมวดหมู่: HMI, Flexem, 9000 Series
รายละเอียดสินค้า
Specs
Hardware
Display15.6" 16:9 TFT LCD
LCD Viewing Angles (T/B/L/R)85'/85'/85'/85'
Resolution1920×1080
Colors16-bit
Brightness250 cd/m²
Touch Panel4-wire industrial resistive touchscreen
CPU4-core 1.2G Cortex-A53 processor
Memory8GB EMMC Flash + 1GB DDR3
Ethernet Port1* 10M/100M self-adaptive
USB Port1* USB slave 2.0 port, 1* USB host 2.0 port
Program Download MethodUSB slave / Flash drive / Ethernet
Serial PortCOM1/COM3: RS232/RS485/RS422; COM2: RS485/RS422
Electrical
Rated Power< 18W
Rated VoltageDC24V, operational range: DC 18V~28V
Power ProtectionPower isolation module with lightning surge protection
Power Interruption Tolerance< 5mS
CertificationEN61000-6-2:2005 and EN61000-6-4:2007 standards certified; RoHS certified; lightning surge ± 1 kV, group pulse ± 2 kV; electrostatic contact 4 kV, air discharge 8 kV
Environmental
Operating Temperature0~50°C
Storage Temperature-20~60°C
UV ResistanceOperating in high UV environment is prohibited (e.g., in direct sunlight)
Environmental Humidity10~90%RH (non-condensing)
Vibration Endurance10~25Hz (X/Y/Z direction 2G/30 minutes)
Cooling MethodNatural air cooling
Mechanical
Protection LevelFront: IP65 (with flush panel cabinet installation), Rear: IP20
Enclosure MaterialAluminum alloy
Cutout Dimensions380mm×245mm
Dimensions394mm×256mm×36mm