Robot Phoenix BAT1100-S3 Delta Robot
āļ„āļģāļ­āļ˜āļīāļšāļēāļĒāļŠāļīāļ™āļ„āđ‰āļēāđāļšāļšāļĒāđˆāļ­
āđāļšāļĢāļ™āļ”āđŒ: Robot Phoenix
āļŦāļĄāļ§āļ”āļŦāļĄāļđāđˆ: Robot Phoenix, Delta Robot
Features of BAT1100-S3 Delta Robot
  • The rated payload is 3kg
  • The working space diameter is 1100mm
  • The repositioning accuracy is 0.08mm
  • The maximum speed is 10m/s
  • The rated power is 3.4kW
Specification of BAT1100-S3 Delta Robot
Robot ModelBAT1100-S3
Rated Load3kg
Maximum Load12kg
Working Space Diameter1100mm
Number of Axles4
Repeated Positioning Accuracy0.08mm
Repeated Positioning Accuracy of four Axis Angle (°)0.2°
Maximum Speed10m/s
Power Supply Voltagethree-phase AC380V Âą 10%, 50/60HZ
Rated Power3.4kW